Když se někdo vrhá na podnikání, upírá obvykle všechny své myšlenky k tomu, zda najde zákazníky, kteří mu budou za jeho odvedenou práci adekvátně platit. Přemýšlí nad tím, co bude dělat, aby si vydělal, jak to bude dělat, s kým bude spolupracovat, od koho odebírat to či ono atd. Ale tím by to určitě nemělo skončit. Dotyčný by měl už preventivně přemýšlet i nad tím, od koho a za jakých podmínek si půjčí peníze, pokud se mu snad v jeho byznysu někdy přestane dařit.
Není to žádné rouhání se. To je prostě jenom prozíravost. Ono totiž nikdy není jisté, že podnikání zajistí za všech okolností takové zisky, aby se z nich dalo setrvale existovat. Ani kdyby se soukromník přetrhnul, nikdy nemá jistotu, že uspěje za všech okolností. A ten, kdo je i na tuto eventualitu připraven, ji následně zvládne daleko lépe a méně bolestně.
Že se kdyžtak vezme nějaká půjčka, pokud jí bude třeba? To není to pravé řešení, to není ideální názor. Ten, kdo tak smýšlí, totiž vlastně nebere v potaz skutečnost, že půjčky nejsou jedna jako druhá. Že se tyto jedna od druhé liší. A kdo takové rozdíly nevnímá, ten se může i nepříjemně spálit. Třeba proto, že některou půjčku ani přes veškerou snahu nedostane, nebo proto, že si na sebe uplete bič v podobě předražené nebo jinak nevýhodné půjčky. Již třeba nakonec vůbec nezvládne.
A tak je třeba se co nejdříve zamyslet nad tím, která volba by byla nejlepší. A odpovědí na tuto otázku je hypotéka bez příjmu, kterou lidem nabízí nebankovní společnost. Nemusí tu sice jít za všech okolností o tu nejlevnější volbu, ale přesto jsou tu natolik četná pozitiva, že se vyplatí se i touto nabídkou seriózně zabývat. Ten, kdo neprosperuje a má nedostatky, totiž u mnoha půjček automaticky neuspěje a peníze nezíská. Ale i někdo takový má šanci právě u podobné nebankovní nabídky. A když tuto šanci využije, polepší si.